Поврзете се со нас

Германија

Кејн добил порака од Бекам по голот од половина терен (ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayernEN

Хари Кејн добро се снаоѓа, функционира во првите месеци како член на Баерн Минхен, тим во кој беше доведен на испорача, донесе голови и тоа го прави во изминатиов период.

На последната лигашка средба против Дармштад, англискиот репрезентативец испорача хет-трик во кој воедно постигна гол од преку половина терен. Кејн по натпреварот веднаш посочи дека ова е еден од најдобрите негови погодоци во кариерата, мајсторија за која доби реацкија, коментар од легендарниот Дејвид Бекам кој во кариерата знаеше да има вакви ремек дела.

-Не знам од каде си ја добил оваа идеја. Каков гол, -напиша Дејвид

-Почит-порача Хари со емотикон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни