Поврзете се со нас

Англија

Кејлор Навас реализираше трансфер во Премиер лигата во последен час и конечно избега од ПСЖ (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

Кејлор Навас беше во незавидна ситуација цели шест месеци по доаѓањето на Кристоф Галтие во ПСЖ, но откако не успеа да си пронајде нова средина минатото лето, сега трепереше до последен момент и во зимскиот преоден рок.

На крајот, искусниот Костариканец сигурно ќе биде далеку позадоволен од јануарскиот трансфер пазар, бидејќи во последните минути беше и официјално комплетиран неговиот трансфер во Премиер лигата.

Кејлор Навас го засили Нотингем Форест и ќе биде прв голман на „шумарите“, кои во завршницата од преодниот рок го доведоа и Џонџо Шелви од редовите на Њукасл.

По потврдата на Шелви, Нотингем со голема возбуда го официјализираше и последното зимско засилување, а во своето соопштение образложи дека Кејлор Навас доаѓа како огромно засилување до крајот на сезоната.

Кејлор ќе игра како позајмен фудбалер до крајот на сезоната, па во наредните месеци ќе има една поинаква задача од онаа која навикна во Реал Мадрид и ПСЖ, бидејќи со своите соиграчи ќе се бори за опстанок во Премиер лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни