Поврзете се со нас

Македонија

Казни и суспензии добија Гостивар и Пелистер за инцидентот во „Младост“

Објавено

на

Гостивар и Пелистер се соочија во вчерашното дерби во првата македонска лига, но наместо вистински спектакл  се случија неколку инциденти кои ја засенија победата на гостите од 89-84.

Беше доста бурно во салата „Младост“, средбата мораше да се прекине за да потоа се доигра со по само пет кошаркари од двете страни. Двата клуба се огласија со соопштенија за да сега стигне одговорот од КФМ или поточно од Комесарот за натпреварување, Александар Милојевиќ кој додели жестоки парични казни и санкции.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни