Поврзете се со нас

Свет

Катастрофална проценка на голманката: Женскиот тим на Ајакс постигна гол кој уште долго време ќе се врти (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AjaxVrouwen

Фудбалот секогаш носи интересни ситуации, но и погодоци кои го прават овој спорт посебен, магичен за навивачите, јавноста.

Низ историјата сме биле сведоци на многу комични голови кои до ден денес се вртат, компилација во која дефинитивно ќе има место и за вчерашната „мајсторија“ на женскиот тим на Ајакс кој славеше над Екцелзиор со 3-1.

Гостите ги потврдија трите бода во судиското продолжение со гол од слободен удар во кој очајна реакција, проценка имаше голманката Иса Потхоф.

Топката удри во пречката и Иса мислеше дека истата ќе заврши надвор од теренот и тргна да бара нова топка, ама се случи „чудо“ и прими гол кој нема да го заборави.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни