Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Касилјас: Ждрепката во ЛШ мораше да биде повторена…

Објавено

на

Некогашниот капитен на Реал Мадрид и Шпанија, Икер Касилјас даде свој коментар за случувањата на ждрепката за првата нокаут фаза во Лигата на шампионите.

Доста коментари и реакции донесе истата откако извлекувањето мораше да се повтори поради одредени неправилности, па така на крајот добивме сосема различни парови со искулучок на еден-тоа е меѓу Лил и Челси.

-Ждрепката се повтори затоа што нешто не одеше како што треба. Во интерес на клубот, првата топка не е следната. Јасно е дека ако го повторат тоа е затоа што е најнормалната работа да се направи, -рече Касилјас кој е загрижен поради се поголемиот број на заразени со коронавирусот.

-Загрижени сме поради епидемијата. Се чини дека СОВИД повторно добива сила. Повикуваме на разумност и фудбалот не е исклучок. Ќе мораме да преземеме соодветни мерки тоа да се случува што помалку, -порача легендарниот Шпанец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни