Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Касемиро откри каков прекар користи претседателот Перез за него, Модриќ и Крос

Објавено

на

Foto:instagram.com/casemiro

Реал Мадрид ја продолжи доминацијата во фудбалска Европа по четиригодишна пауза, односно стигна до петтата титула во Лигата на шампионите во последните осум години.

„Кралевите“ освоија три последователни трофеи и четири во пет години до 2018-та, но по краткото затишје кое го имаа, оваа сезона одново издоминираа на стариот континент под водство на Карло Анчелоти.

Победничкиот ген на Реал во Европа едноставно тешко може да се објасни со зборови, но истото важи и за тројцата играчи кои беа клучни во сите шампионски походи.

Касемиро, Модриќ и Крос стигнаа до својот петти трофеј во Лигата на шампионите во Париз, а Бразилецот сега открива дека претседателот Перез има специјален прекар за нив тројца.

– Флорентино Перез не нарекува „три тенори“. Јас, Модриќ и Крос заслуживме да влеземе во историјата на овој клуб и да бидеме дел од неа откако ќе ги завршиме кариерите. Последниот трофеј ќе го паметиме до крајот на нашите животи, мислам дека тоа е најдобрата приказна што се случила во историјата на Лигата на шампиони, – потенцира Касемиро.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни