Поврзете се со нас

Италија

Касано го спореди Влаховиќ со Лукаку и посочи: Не е за големи клубови, ќе заврши во…

Објавено

на

Антонио Касано кој важи за човек без „влакна на јазикот“ го кажа своето мислење за напаѓачот кој привлекува најголемо внимание сезонава во Серија А, Душан Влаховиќ.

Српскиот репрезентативец се поврзува со супер трансфер во летниот преоден рок, а наводно за него се заинтересирани и најголемите европски клубови како Манчестер Сити и Баерн Минхен.

Според Касано, Влаховиќ не е играч за големи клубови иако врши одлична работа во дресот на Фиорентина.

– Тој работи одлично во тим како Фиорентина, но тој не е играч за топ клубови како Манчестер Сити или Баерн Минен. Но, ајде да видиме.

– Според мене тој е како Лукаку, одличен само во Италија, но ајде да видиме како ќе се покаже во Европа. Искрено, имам одредени сомнежи кон него.

– Тој ќе замине во Јувентус, но кога играш за Јувентус тежината на тој дрес станува поголема, – заврши Антонио Касано.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни