Поврзете се со нас

Шпанија

Карвахал со емотивна порака му посака закрепнување на Гави: Пријателе, ќе се вратиш уште посилен…

Објавено

на

foto:madriduniversal.com/

Шпанија дојде до посакуваната победа над Грузија, но истата падна во сенка на тешката повреда на Гави кој долго време ќе отсуствува од терените.

Гави има посериозен проблем со коленото, го очекува операција и потоа процес на закпрекување кој ќе трае повеќе од шест, седум месеци…

Многу пораки доби Гави во изминатиов период, а една од нив дојде од неговиот сонародник Дани Карвахал кој го носи дресот на Реал Мадрид. Познато е колкаво е ривалството на Барселона и Реал, ама тоа се остава на страна и тоа е јасно по емотивната порака на дефанзивецот.

-Ривали и колеги, но пред се луѓе. Пријателе, ќе се вратиш уште посилен. Многу сила, -напиша Дани.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни