Поврзете се со нас

АТП

Карловиќ за лошиот губитник Ѓоковиќ: Тој секогаш има смешни изговори…

Објавено

на

Хрватскиот ветеран, Иво Карловиќ е еден од ретките активни тенисери кои имаа позитивен учинок со најдобриот на светот Новак Ѓоковиќ.

Одличниот сервисер според официјалниот сајт на АТП води со 2-1 против Ноле, меѓутоа Иво тврди дека една победа му е „украдена“, поточно не му е запишана и резултатот треба да биде 3-1.

-Всушност е 3:1. Го победив и во квалификациите за тунирот во Мадрид во 2005 година, ама АТП тоа не го бележи. Не дека го „пецкам“, ама одвреме навреме му го споменувам тој податок. На ова почнува да дава смешни изговори како „дуваше ветар“ или тоа беше во 1847. Не знам зошто баш таа година ја одбра, -истакна Карловиќ.

Во дуелите на Хрватот и Србинот, првиот има славено во Доха и Мадрид, вториот пак во Хамбург во 2008 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни