Поврзете се со нас

Англија

Карлос се отвори за пропаднатиот трансфер во Премиер лигата: Се беше договорено и требаше само да го потпишам договорот

Објавено

на

Роберто Карлос дефинитивно ќе биде запаметен како еден од најдобрите леви бекови во историјата на фудбалот, играч кој најголемата трага ја остави носејќи го дресот на Реал Мадрид и секако бразилската репрезентација.

Брзоногиот Карлос имаше супер успешна кариера, ама дефинитивно жали за една работа што се заигра во Премиер лигата. Тој по завршувањето на авантурата во Реал имал опција да заигра во Англија, имал се договорено да се пресели во Челси, меѓутоа се пропадало во последен момент.

-Имав две понуди од Фенербахче и Челси. Со Челси не заврши како што требаше, па потпишав за Фенербахче. Ама со Челси бев многу блиску, буквално се беше договорено и само требаше да отидам и го потпишан договор.

-Тоа беше една недела пред да потпишам за Фенербахче, јас бев во Париз и се сретнав со Абрамович и Кенион. За жал во последните моменти пред финализирањето нешто не успеа, што се случува многу во фудбалот. Имаше проблем со адвокатот.

-Се беше договорено, но јас сум 100% сигурен дека добро би поминал во Премиер лигата и дека ќе одговараше на моите карактеристики, -истакна Карлос за „Гол“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни