Кариус со нов „блесок“, сега го неутрализираше и својот соиграч (Видео)

loris-karius

Бешикташ вечерва му гостува на Слован во натпревар од Лига Европа, а домаќините од Словачка добија подарок од голманот Лорис Кариус.

Германскиот чувар на мрежата повторно киксираше во свој препознатлив стил, а успеа да го собори и соиграчот кој се обидуваше да му помогне во расчистувањето на ситуацијата.

Facebook Коментари