Поврзете се со нас

Свет

Карим се „распука“ по смената на тренерот: Хет-трик и супер асистенција во победата на Ал Итихад (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/ittihad

Ал Итихад се реши да се раздели со тренерот Нуно Еспирито Санто кој влезе во конфликт со првата ѕвезда Карим Бензема, ас кој пак во првиот меч по промената блесна и покажа дека навистина постоел проблем кој едноставно го спречувал да го испорача тоа што се очекува од него.

Нуно заработил отказ поради зборовите кои му ги испратил на Бензема

Францускиот напаѓач учествуваше во сите четири гола на Ал Итихад во соочувањето со Абха кое заврши со резултат 4-2.

Карим „испука“ хет-трик, а испорача и магична асистенција при погодокот на Коронадо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни