Поврзете се со нас

НБА

Кари погоди од трибини, а потоа и од половина терен против Сан Антонио (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Голден Стејт Вориорс не ја потврди фаворитската улога и му дозволи на Сан Антонио Спарс да слави на негов терен во Сан Франциско.

Спарси славеа со 112-107, но одново Стеф Кари со своите луди погодоци од далечина се најде во центарот на вниманието на јавноста. Пред почетокот на дуелот тој од трибините за да пак на мечот биде побрз од звукот на сирената и стрела од скоро половина терен на крајот на третата четвртина.

На крајот плејмејкерот заврши со 27 поени, 8 скока и 5 асистенции, ама немаше соодветна поддршка од соиграчите пред се оние од стратната петорка.

Резултати:
Бруклин – Чикаго 107:111
Милвоки – Мајами 124:102
Далас – Мемфис 90:97
Голден Стејт – Сан Антонио 107:112
Портланд – Бостон 117:145
Сакраменто – ЛА Клиперс 104:99
Њујорк Никс-Денвер 99-113

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни