Поврзете се со нас

НБА

Кари ја откри својата следна цел: Се уште не сум добар… (ВИДЕО)

Објавено

на

Стеф Кари блескаше во финалната серија во НБА лигата против Бостон Селтикс и беше најзаслужен што Голден Стејт дојде до четвртата титула во последните осум години во најдобриот кошаркарски шампионат на светот.

Плејмејкерот беше прогласен за МВП со што дојде до признанието кое многу аналитичари, познати играчи од минатото порачуваа дека мора да го освои за да биде на иста линија со најдобрите на сите времиња, група на посебни асови.

Сега и тоа е завршено, но Стеф не застанува тука и веќе има нова поставена цел, да освои златен медал со САД на ОИ во Париз во 2024 година.

-Се уште не сум добар, затоа што морам морам да играм за тренерот Кер во 2024 година во Париз и да се обидам…-порача ѕвездата на „воините“.

Кари има медали од СП во 2010 и 2014 година, односно во својата биографија нема медал од ОИ и тоа може да го направи во 2024 година.

Кога Стеф е во ритам не може да се запре: Најдоброто од Кари на патот до титулата во НБА (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни