Поврзете се со нас

НБА

Кари и Томпсон беа предизвикани на натпревар во тројки, па тие одговорија во нивен стил (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Голден Стејт Вориорс е на турнеја во Азија каде добро се забавува, па така можевме да видиме интересни натпревари, битки, а една од нив беше дуелот во тројки во кој Стеф Кари и Клеј Томпсон беа предизвикани од Џордан Пул и Моузес Муди во тројки.

Повеќе од јасно е кој ја однесе победата во овој дуел, па во продолжение погледнете ги браќата Сплеш во акција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни