Поврзете се со нас

НБА

Кари и Дончиќ имаа посебна битка пред нивното соочување во Сан Франциско (ВИДЕО)

Објавено

на

Голден Стејт Вориорс ја доби дерби пресметката со Далас Маверис во западната конференција и со тоа воедно ја прекина победничката серија на клубот од Тексас.

„Воините“ славеа со 104:100 во дуел во кој тимската игра беше во прв план затоа што дури шестмина играчи беа двоцифрени, а најефикасен беше Ендрју Вигинс со  23 поени.

Инаку во пресрет на соочувањето во Сан Франциско, Стеф Кари и Лука Дончиќ имаа една интересна битка, натпревар во шутирање тројки од половина терен.

Мораше се да биде регуларно, па Кари иако погоди на крајот излезе дека ја згазил линијата по прегледување на снимката, момент кој го израдува Стеф, а го израдува Словенецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни