Поврзете се со нас

АТП

Карењо-Буста освои поен од противничката половина (Видео)

Објавено

на

Шпанскиот тенисер Пабло Карењо-Буста обезбеди трето коло на Аустралијан Опен, триумфирајќи по голема борба во пет сета над Холанѓанецот Грикспор.

Карењо-Буста го освои првиот сет, но потоа дозволи пресврт на противникот и мораше да освои два сета по ред за посакуваниот пласман во следната рунда.

Она што стана вирално на социјалните мрежи од мечот е еден поен освоен од Шпанецот, а за кој ударот беше реализиран од противничката половина.

Следен противник на Карењо-Буста во Мелбурн ќе биде Американецот Корда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни