Поврзете се со нас

Свет

Карапалевски си заминува од Вардар и се сели во Шпанија

Објавено

на

Средниот бек, Мартин Карапалевски ќе го напушти тимот на Вардар 1961 по крајот на оваа натпреварувачка кампања.

Карапалевски си оди од „црвено-црните“, а новиот предизвик ќе биде надвор од нашите граници и тоа во Шпанија каде ќе го облече дресот на Валјадолид.

Валјадолид е состав во кој во моментов настапуваат двајца Македонци, Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски со тоа што овој вториот си заминува по сезонава и се сели во Аликанте.

Димитриевски има нов клуб во Шпанија

Договорот на Мартин со Валјадолид е на две години со опција за уште една ако двете страни се задоволни од соработката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни