Поврзете се со нас

Италија

Карантинот му донесе голема промена: Ешли Јанг пушти коса и сега е непрепознатлив (Фото)

Објавено

на

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, а сегашен на Интер последниве 24 часа е главна тема на социјалните мрежи.

Од таборот на Интер објавија негова фотографија од тренинзите на клубот, а на истата може да се забележи една несвојствена работа за фудбалерот, тој додека траеше карантинот пуштил коса.

Со новиот имиџ, Јанг е целосно непрепознатлив, а голем дел од фановите искористија прилика и се пошегуваа на негова сметка.

Искусниот фудбалер целата своја кариера ја помина со целосно потстрижана коса, па токму затоа оваа објава предизвика големо внимание кај јавноста, а ги поттикна и сеирџиите да напишат неколку зајадливи комнтари на сметка на Јанг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни