Поврзете се со нас

Англија

Карагер за избришаниот играч на Саутгејт: Требаше да се најде на списокот, тој е сегашност и иднина на Англија

Објавено

на

Герет Саутгејт го објави списокот на играчи со кои Англија ќе настапи на престојното Европско првенство во Германија, односно од пошироката листа мораа да бидет „избришани“ седум фудбалери.

Најзвучни имиња кои се изоставени дефинитивно се Хари Мегваер и Џек Грилиш, а зад нив е Џејмс Медисон. Меѓутоа за поранешниот англиски репрезентативец, Џејми Карагер ниту еден од нив не е проблематичен или поточно смета дека друг ас е оштетен со тоа што не патува на ЕП-тоа е младиот член на Евертон, Џерад Брантвејт.

-Многу поголеми имиња од Брантвејт беа изоставени од списокот на англиската репрезентација, ама тој требаше да биде избран за да оди на ЕП, тој е сегашноста и иднината на Англија, -порача Џејми.

Нема место за ѕвездите на Сити и Јунајтед: Саутгејт го одреди конечниот список на патници за ЕП (ФОТО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни