Поврзете се со нас

Свет

Карагер за дилемата Меси или Роналдо: Никогаш не беше дебата, Кристијано…

Објавено

на

Џејми Карагер по завршувањето на играчката кариера остана во фудбалот, но не со некоја функција во клуб, репрезентација, агент или слично туку какок стручен коментатор, аналитичар, колумнист, човек кој од професионален агол ги гледа работите.

Карагер често е во фокусот на вниманието со своите коментари, ставови, но секогаш знае да предизвика реакции што секако е интересно.

Токму Џејми кој е активен во „Си-Би-Ес Спортс“ имаше можност да одбере меѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо, две големи имиња кои одбележаа една ера, а и ден денеска иако се блиску до 40 година од животите знаат да имаат настапи, потези за воодушевување на јавноста.

-Тоа никогаш не било дебата. Роналдо не е ни блиску до нивото на Меси. Меси е најдобриот играч на сите времиња, не е ни блиску. Роналдо даваше голови, Меси даваше голови и беше неверојатен играч, -порача легендата на Ливерпул и екс англиски репрезентативец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни