Поврзете се со нас

Англија

Карагер „удри“ по своите: Ова не е прифатливо, не може да бараат изговори поради ситуацијата

Објавено

на

blank

Џејми Карагер го нападна својот поранешен клуб Ливерпул поради ужасниот период во кој прокнижија дури четири домашни натпревари во низа, за прв пат по 1923 година.

Аналитичарот на „Скај Спортс“ истакна дека неприфатлива е формата на клубот за гигант како Ливерпул и посочи дека изговорите за неиграњето на некои стандардни првотимци не помагаат во тоа да се намали целиот хаос околу тимот.

– Бев доста критичен кон Ливерпул додека го коментирав дерби натпреварот со Евертон и изгледа тоа вознемири некои навивачи. Го анализирам овој тим на Ливерпул три години и многу од навивачите сметаат дека Кара е пристрасен кон Ливерпул.

– Шампиони во Премиер лигата, победници во Лигата на шампионите и најдобар светски тим. Нема ништо негативно да се каже, но тоа е што е. Ако ги вознемирив  фановите нема да се извинам. Тоа што овој тим го направи е неверојатно, ги сакаме, но не значи дека тие се исклучи од критики.

– Проблемите кои Ливерпул ги има, без централни дефанзивци, играчи од среден ред во одбрана, не значи дека тие не можат да ги добијат натпреварите со Евертон, Брајтон, Барнли и ВБА. Тоа не е изговор. Без оглед на тоа какви проблеми имаш како играч на Ливерпул, тоа што не победуваш на шест домашни средби е неприфатливо. Не е, -заклучи Карагер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни