Поврзете се со нас

Англија

Карагер состави тим со играчи кои испаднале од Премиер лигата, ќе се изненадите колку е силен тимот

Објавено

на

Поранешниот легендарен фудбалер на Ливерпул, сега стручен аналитичар за „Скај Спортс“, Џејми Карагер состави тим од 11 најдобри играчи кои немале голема среќа и испаднале од Премиер лигата со своите клубови.

Дел од играчите се некогашни шампиони, а двајца од нив, веројатно ќе биде нов шампион на Англија со Ливерпул.

Тимот иако е составен од играчи од разни генерации е навистина силен и е составен од бројни респектабилни имиња.

На голот е Лукаш Фабијански кој со Свонси испадна од Премиер лигата, одбраната ја сочинуваат некогашните фудбалери на Манчестер Јунајтед Џони Еванс и Рио Фердинанд кои неколку пати почувствуваа како е да се освои англиското првенство, како и Робертсон кој е пред освојување на титулата со Ливерпул. Меѓу играчите се и Хенчоз од Блекбурн и Бојс од Виган.

Средниот ред го предводат Рој Кин кој испадна со Нотингем Форест и Џорџињо Вијналдум кој испадна со Њукасл, а пред нив е Жунињо кој своевремено играше за Миделсбро.

Нападот го предводат легендарните Раванели и Видука кои со Дерби Каунти и Лидс Јунајтед заминаа ранг подолук.

На клупата е актуелниот стратег на Манчестер Јунајтед, а поранешен предводник на Кардиф, Оле Гунар Солскјер кој исто така не успеа да го зачува тимот од Велс во Премиер лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни