Поврзете се со нас

Англија

Карагер: Челси потроши милијарда фунти, а е оддалечен четири топ играчи од Сити

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/ChelseaFC

Ерата на американските сопственици предводени од Тод Боли во Челси донесе сериозни инвестиции и потрошена сума од речиси милијарда фунти, но не и посакувани резултати за премиерлигашот.

Џејми Карагер во својот последен коментар за лондонскиот клуб потенцирал дека дури и да ги нема актуелните проблеми со повреди, Челси може да се бори само за Топ 4 пласман.

– Во најдобра ситуација, Челси ќе се бори за место во Топ 4.

– Ако ми кажувате дека ова е најдобриот тим на Челси по потрошени речиси милијарда фунти, тогаш ќе ви кажам дека им недостасуваат најмалку четворица топ играчи да му се доближат на Сити.

– Голманот не е доволно добар, немаат добар напаѓач, фали и по еден дефанзивец и играч за врска. Звучи неверојатно кога ќе кажете дека клуб потрошил една милијарда на засилувања и е толку далеку од битката за титулата во Премиер лигата, – вели Карагер.

Откако Боли и неговите соработници се во клубот, Челси доведе 33 нови фудбалери

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни