Поврзете се со нас

Англија

Карагер: Арсенал ги нема двајцата играчи кои носат титула за клубовите

Објавено

на

Арсенал вчера остана со празни раце на дербито со Њукасл, а фановите можат да најдат и доста забелешки во тимот на Микел Артета, без разлика што на поразот и кумуваше и спорна ВАР одлука за голот на Гордон.

Гери Невил и ги налути фановите на Арсенал со тврдењето дека голот на Гордон бил чист, додека Џејми Карагер ги истакнал недостатоците на оваа екипа.

– Се чувствувам како да гледам друга екипа.

– Цврсти се во одбраната, но ја нема потребната флуидност во офанзивниот дел.

– Дали Арсенал има напаѓач и голман со кои може да ја освои титулата? Не сум убеден. Кога размислувата за виталните позиции со кои клубовите освојуваат титули, тоа се играчите во двата шеснаесетника.

– Не велам дека е грешка што Рамздејл е на клупата, затоа и Рамздејл не е голман кој ќе ти донесе трофеј, но Раја е загубен на теренот. Рајс дефинитивно им го подигна нивото, но недостасуваат други клучни играчи, – рекол Карагер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни