Карачиќ се покажа како голем романтичар и потврди дека станува македонски зет (Фото)

karacic-medal

Игор Карачиќ во неколку наврати има нагласено дека Скопје и Македонија е неговиот втор дом, а од денеска тоа и официјално ќе биде така откако самиот потврди дека и дефинитивно ќе стане македонски зет.

Легендарниот ракометар на Вардар и актуелен член на Кјелце ја запроси својата долгогодишна девојка Душица, но во дадената ситуација се покажа како голем романтичар и на социјалните мрежи се појавија фотографии од целиот чин. Кара со огромно срце од рози и искажа љубов на својата сакана, по што неизбежно беше судбоносното „ДА“ кое традиционално беше одбележано со веренички прстен…..

View this post on Instagram

Yes Yes 💍

A post shared by Igor Karacic (@igorkaracicc) on

karacic-dusicxa

Facebook Коментари