Карачиќ испрати порака до вардарци: Кога ќе биде најтешко и најважно… (ФОТО)

Karacic-Komiti

Игор Карачиќ од оваа сезона е дел од полскиот прволигаш Кјелце, но тој и понатаму внимателно ги прати сите натпревари на Вардар, клуб за кој настапуваше скоро една деценија.

„Црвено-црниот“ дрес и понатаму му е при срце на хрватскиот репрезентативец и секој пораз како денешниот против Веспрем тешко му паѓа, а доказ за тоа е пораката која ја испрати на социјалните мрежи.

-Кога ќе биде најтешко и најважно, тогаш ќе биде вашето време. Главата горе, -напиша Кара.

karacic poraka

Facebook Коментари