Поврзете се со нас

Франција

Капитенот на Сент Етјен крвнички го „собра“ Мбапе, Килијан со солзи во очите го напушти „Стад Де Франс“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Вечерва во Франција се игра финалето на Купот меѓу Пари Сен Жермен и Сент Етјен каде по првиот дел фаворитот води со 1-0.

Меѓутоа голот и водството на „светците“ дефинтивно се во сенка на грубата игра при која настрада Килијан Мбапе. Напаѓачот со солзи во очите го напушти теренот на стадинот „Стад Де Франс“ и тоа откако врзнего стартуваше капитенот на „гостите“, Лоик Перан. Ветеранот имаше еден лош старт за кој заработи црвен картон, но тоа дефинитивно е мала утеха за ПСЖ кој до крајот на мечот остана без Мбапе.

Со оглед на тоа како Килијан се движеше кон соблекувалната, можеби станува збор за нешто посериозно и да го очекува подолга пауза што би значело дека ќе мора да ја пропушти завршницата на ЛШ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни