Поврзете се со нас

Англија

Капитенот на Лутон откри како функционира вградениот дефибрилатор во неговото тело (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LutonTown

Том Локјер предизвика голем шок откако колабираше за време на натпреварот меѓу Борнмут и Фулам од Премиер лигата, но за среќа брзата реакција на лекарските тимови значеше и избегнување на најлошото сценарио.

Срцето на капитенот на Лутон привремено престанало да работи, но лекарите успеале да го вратат во функција, а потоа и да му овозможат брза рехабилитација на фудбалерот.

Локјер сега реши да открие како функционира вградениот дефибрилатор во неговото тело, појаснувајќи дека тој ќе ја следи работата на срцето и би реагирал ако е потребно, за да се избегне ситуација како таа од пред неколку месеци.

Натпреварот кој се играше во декември беше прекинат откако Локјер се најде на тревата без контакт со друг фудбалер, а подоцна се доигра во друг термин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни