Поврзете се со нас

Одбојка

Капитенот Ѓоргиев е автор на најдобриот потег на турнирот во Скопје (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонската одбојкарска репрезентација со одличен настап на квалификацискиот турнир во Скопје си обезбеди пласман на Европското првенство.

Ова за нас ќе биде второ учество во низа на овие големи турнири што секако е голем успех за нашата одбојка. Од турнирот во Македонија на кој учествуваа уште Турција и Босна и Херцеговина, Европската федерација ги одбра најдобрите пет поени, а два од нив се дело на нашите спартанци на чело со капитеот Никола Ѓоргиев.

Уживајте во овие мајстории!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни