Поврзете се со нас

Англија

Капитенот Фернандеш со порака до Онана: Тој не треба…

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед доживеа пораз од Баерн Минхен во Лигата на шампионите и тоа во еден возбудлив меч кој донесе седум гола на „Алијанц Арена“.

Премиерлигашот постојано беше во негатива, го бркаше водството на ривалот и на крајот мораше да се задоволи со пораз од 4-3. Кај гостите од „Олд Трафорд“ постоеше разочарување поради овој резултат особено кај голманот Андре Онана кој направи грешка при првиот погодок на Сане, па по средбата порача дека презема одговорност за поразот.

Онана ја презема одговорноста: Јас сум виновен што не победивме (ВИДЕО)

Менаџерот Ерик Тен Хаг застана во негова одбрана, а истото го направи и капитенот Бруно Фернандеш кој порача:

-Не се работи за Андре. Тој е одличен голман. Ќе продолжи да ни дава многу поени и многу одбрани. Тој не треба да презема никаква вина за ништо. Мораме да ја преземеме вината како тим, што ќе го поминеме овој момент заедно затоа што сме силни како тим, -порача Португалецот.

Тен Хаг не сака да го впери прстот кон Онана: Грешки се прават, но морате…

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни