Поврзете се со нас

Евролига

Капитените на евролигашите побарале крај на сезоната

Објавено

на

blank

Раководството на кошаркарската Евролига денеска го остварени најавениот состанок со капитените на екипите учесници во ова натпреварување, а главната тема била иднината на актуелната сезона.

Одговорните сакале да ги слушнат кошаркарите и нивните размислувања, односно ставот со кој ја претставуваат својата екипа, по што ќе биде донесена конечната одлука.

Дел од новинарите кои имаат информација од прва рака, тврдат дека најголем дел од капитените биле за конечен крај на сезоната, a тоа е ставот и на асоцијацијата на кошаркари.

Покрај ризикот од коронавирусот, кошаркарите се плашат и од потенцијални повреди поради долгата пауза, па затоа побарале од Евролигата да ја прогласат сезоната за неважечка.

Конечната одлука ќе биде соопштена во понеделник, откако клубовите ќе гласаат дали сезоната треба да биде комплетирана во вакви вонредни услови.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни