Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Капело за исклучувањето на Фројлер: Судијата го уништи натпреварот

Објавено

на

blank

Аталанта рано доби црвен картон на дуелот со Реал Мадрид и со фудбалер помалку мораше да го продолжи натпреварот против незгодниот ривал во рамките на осминафиналето на Лигата на шампионите.

Италијанскиот стручњак Фабио Капело како гостин во студиото на „Скај Спорт Италија“, потенцирал дека германскиот судија Тобијас Штилер го уништил натпреварот со одлуката да му покаже директен црвен картон на Ремо Фројлер.

– Беше убаво да се гледа како Аталанта му се спротивставува на Реал Мадрид со подеднакви сили на теренот.

– Фројлер не требаше да биде исклучен затоа што не беше последен играч во одбраната, а Менди се движеше нанадвор и црвениот картон беше претеран.

– Жолт картон беше најсоодветна казна, а вака судијата го уништи натпреварот. Вчера Лацио не доби пенал, вечерва Аталанта е оштетена… – изјавил Капело.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни