Поврзете се со нас

Италија

Капело со критики до Јувентус: Ова не смее да се случува, неприфатливо е…

Објавено

на

blank

Италијанскиот првак Јувентус претрпе пораз од Порто од 2-1 на вчерашното гостување во Португалија во првата средба од осминафиналето на Лигата на шампионите.

Клубот од Торино повторно покажа одредени слабости кои се провлекуваат во оваа сезона, но воедно прими и многу лесни голови на почетокот на првото и второто полувреме. Тареми и Марега стрелаа во 1 и 46 минута што навистина ретко се гледа на еден натпревар од врвно ниво, тим да прими голови веднаш на самиот старт на двете полувремиња.

-Неприфатливо е да се влезе на теренот без концентрација, имаше недостаток на карактер. Бентанкур направи огромна грешка во првото полувреме, а во второто полувреме осум дефанзивци не беа претпазливи против тројца играчи на Порто. Ова не смее да се случува, -истакна некогашниот тренер на „бјанконерите“, Фабио Капело.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни