Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Капело: Прво беше оштетен Лацио, па Аталанта, ова станува сомнително

Објавено

на

Искусниот италијански струњак, Фабио Капело верува дека калчолигашите Аталанта и Лацио се оштетени на дуелите против Реал Мадрид, односно Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Капело смета дека германскиот судија Тобијас Штилер го уништил мечот меѓу Аталанта-Реал Мадрид со црвениот картон кој во првото полувреме му го покажа на домашниот играч Ремо Фројлер.

-Ова е разочарувачки затоа што играчот на Аталанта не беше последен играч во одбраната, а Менди се движеше нанадвор. Жолт картон ќе беше вистинска одлука, црвениот не може да се објасни. Натпреварот е уништен, -истакна Капело и додаде:

-Ден претходно Лацио беше оштетен за пенал против Баерн Минхен, сега ова и се случи на Аталанта. Се ми станува сомнително…Без разлика на се Аталанта одигра добар меч, -заврши трофејниот стратег.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни