Канзас Сити со пресврт до пехарот на Супербоул, Махомс е МВП (ВИДЕО)

Екипата на Канзас Сити Чифс е победник на 57. издание на Супербоул кое се одржа во Аризона пред скоро 70.000 гледачи. Составот на Чифс по една голема борба, неизвесност, тензија славеше над Филаделфија Иглс со резултат 38-35. Ова беше фантастичен меч во кој Иглс беа подобри во првиот дел и на пауза заминаа со предност … Продолжи со читање Канзас Сити со пресврт до пехарот на Супербоул, Махомс е МВП (ВИДЕО)