Поврзете се со нас

Свет

Кантегрел во акција: Најдоброто од новиот голман на Вардар (ВИДЕО)

blank

Вардар под водство на Михајло Михајловски полека го гради тимот за новата сезона, а едно од засилувањата ќе биде Французинот Робин Кантегрел.

Михајловски веќе потврди дека Кантегрел ќе пристигне во Скопје и ќе биде дел од голманската линија на клубот во натпреварувачката 2020/2021 година. Робин има 25 години, висок е 193 сантиметри и треба да донесе свежина, квалитет за остварување на високите цели.

Во продолжение погледнете каков голман е Французинот, како се справува во ситуации еден на еден, со удари од бековските, крилните позиции, како ги запира ударите на Лазаров, Хансен, Ремили, Турна…


Продолжи
Реклама
Реклама
Реклама

Facebook