Поврзете се со нас

Македонија

Кантегрел се збогуваше со Вардар (ФОТО)

Објавено

на

Најдобриот македонски ракометен колектив Вардар во наредната сезона ќе има сосема поинаков лик, а еден од играчите кој нема да биде во Скопје е голманот Робен Кантегрел.

Французинот дојде пред почетокот на оваа сезона и требаше да биде сериозно освежување на голманската позиција, ама не успеа да се наметне иако можеби требаше да добие поголема шанса за да ги покаже своите квалитети.

-Благодарам Скопје, -напиша Кантегрел на социјалните мрежи каде воедно објаави неколку фотографии од овогодинешната приказна со „црвено-црните“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robin Cantegrel (@robincantegrel77)


Инаку Робин во наредната кампања ќе брани за францускиот прволигаш Тулуз.

Кантегрел си оди од Вардар и се враќа во Франција (ВИДЕО)

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни