Поврзете се со нас

Шпанија

Канаваро: На Реал му се потребни играчи како Мбапе, меѓутоа постои една голема пречка

Објавено

на

Италијанската фудбалска легенда, Фабио Канаваро го подржува својот поранешен клуб Реал Мадрид во идејата да го донесе Килијан Мбапе на „Сантијаго Бернабеу“.

„Кралевите“ подолго време ја меркаат младата француска ѕвезда, меѓутоа во целата оваа приказна има една голема пречка-тоа е ПСЖ кој не сака да се откаже од него и тоа според Канаваро e огромен проблем за великанот од шпанската престолнина.

-На Реал Мадрид им се потребни играчи како Мбапе, млада ѕвезда која може да ги следи стапките на Кристијано Роналдо. Нормално е дека Мадрид сака да го потпише, но мора да се земе предвид дека на сопствениците на ПСЖ не им се потребни пари, тие се амбициозни и сакаат да ја освојат Лигата на шампионите.

-Мислам дека ќе биде тешко за Реал да го добие. Претседателот на ПСЖ е личност која сака да победува, добро ги познавам и тие ќе се борат со заби и нокти за да го задржат Мбапе, -истакна Канаваро за „АС“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни