Канатларовски повика двајца нови играчи за натпреварите со Франција и Србија

МАкедонската репрезентација до 21 година првиот собир ќе го има в недела на 29-ти август, но непосредно пред ова, селекторот Драги Канатларовски направи две промени во првичниот список кој го објави. Популарниот Цапар е пред своето деби како селектор на младинската селекција, но пред истото се соочи со проблеми поради два позитивни случаи на Ковид … Продолжи со читање Канатларовски повика двајца нови играчи за натпреварите со Франција и Србија