Поврзете се со нас

Светски првенства

Канадскиот голман ги шокираше медиумите: Имам 2000 неотворени пораки од хрватски фанови

Објавено

на

Фото: twitter.com/CanadaSoccerEN

Канада не успеа да ја изненади Хрватска иако рано поведе на мундијалскиот дуел во Катар, а голманот Милан Борјан немаше шанси да ги спречи головите на фаворитот кој на крајот славеше со преубедливи 4:1.

Канаѓанецот со српско потекло имаше и други проблеми за време на средбата, бидејќи бил на удар на хрватските фанови кои го провоцирале и навредувале.

Борјан потекнува од дел на Хрватска кој претходно бил населен со српско население, па потенцирајќи го тоа низ медиумите активираше секаков вид навреди на своја сметка. По натпреварот ги изненадил и српските новинари, покажувајќи им го телефонот со над 2.000 неотворени пораки на „WhatsApp“.

– Тоа покажува какви луѓе се, поточно примитивци.

– Слушнав дека ме навредуваа, мораат да поработат на себе и на своите фамилии. Ова се деца кои не знаат како изгледа војна, погледнете имам 2056 неотворени пораки, – рекол Борјан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни