Поврзете се со нас

Германија

Кан со коментар за ситуацијата со Левандовски: Не сме загрижени

Објавено

на

Роберт Левандовски инсистира да го напушти Баерн Минхен уште ова лето, но раководството на германскиот првак не сака да му дозволи такво нешто.

Полскиот репрезентативец посакува трансфер во Барселона, а засега нема договор меѓу двете страни за вакво сценарио.

Извршниот директор Оливер Кан во последната изјава останува на сличен став како и досега.

– Во однос на случајот со Роберт, ништо не е променето. Има договор до 2023 година и го очекуваме да се појави на првиот ден од подготовките.

– Роберт ги разгледува понудите од Барселона и други клубови. Сепак важно е да се напомене дека има договор со нас и ние не сме загрижени, – изјавил Кан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни