Поврзете се со нас

Германија

Кан му испрати директна порака на Левандовски: Никој не е поголем од Баерн, мора да си го одработи договорот

Објавено

на

Баерн Минхен сигурно ќе се обиде да создаде што подобар, поквалитетен тим за наредната сезона, но останува да видиме дали дел од истиот ќе биде Роберт Левандовски.

Голгетерот јасно порача дека сака да си замине и на испроба нешто ново во кариерата, меѓутоа вооваа ситуација има еден проблем-тоа е Баерн Минхен кој не сака да чуе за негово заминување. И покрај пораката на Полјакот дека не сака да го продолжи договорот тоа не ги раздрма ставовите на водечките луѓе во бундеслигашот, па така откако се огласо претсетдателот Херберт Хајнер свој збор доби и извршниот директор Оливер Кан.

-Овој аларм го знаеме од минатото. Тоа не е нешто што ни предизвикува главоболка. Дадовме понуда до неговиот агент. Тој ја одби оваа понуда. Тоа е негово право. Факт е: Тој има договор и ќе го одработи во целост. Доста веќе.

-Ние сме многу јасни и доследни околу тоа. Така стојат работите овде во Баерн. Нема играч кој е над клубот, -порача Кан.

Роберт има договор со германскиот великан до 30 јуни 2023 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни