Поврзете се со нас

Германија

Кан ја остави отворена вратата за трансфер на Санчо во Баерн: Тој е добар играч кој…

Објавено

на

Баерн Минхен е тим кој знае често да ги „краде“ најдобрите играчи на конкурентите во Бундеслигата, па дури и на најголемите ривали за титулата како што е Борусија Дортмунд.

Само во поновата историја има многу такви примери како Марио Геце, Роберт Левандовски, Матс Хумелс (иако тој постојано се движеше меѓу овие два клуба), а во иднина ништо тоа да биде и Џејдон Санчо.

Имено легендарниот ас на баварците, Оливер Кан ја остави отворена вратата за една ваква опција, трансфер на крилниот напаѓач во Минхен.

-Ова не се вистинскате околности за да се зборува за можни трансфери на играчи. Се разбира, како и другите играчи на Дортмунд, Санчо е добар играч кој може да биде добро засилување за било кој тим. За се ќе зборуваме во вистинско време. Тој е одличен талент со фантастични карактеристики. Дортмунд има многу, многу добар играч, -порача Кан пред дербито кое Баерн го доби со 1-0 и направи голем исчекор кон титулата во Бундеслигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни