Поврзете се со нас

Балкан

Кампацо ги реши сите дилеми: Останувам во Звезда, останувам со нашите навивачи…(ФОТО)

Објавено

на

Црвена Звезда пред некое време успеа да го обезбеди потписот на Факундо Кампацо кој претходно беше дел од НБА лигата каде настапуваше за Далас Маверикс и Денвер Нагетс.

Меѓутоа се појави неочекуван проблем за „црвено-белите“ кои не можат да го регистрираат Аргентинецот во Евролигата поради кршење на финансискиот фер плеј, поточно тоа нема да можат да го направат до месец март по што се појавија информации дека популарниот Факу може да си замине од Белград.

Токму по овие вест плејмјекерот реши да се огласи на социјалните мрежи со јасна порака дека не планира да ја напушти сегашната средина.

-Останувам во Црвена Звезда! Останувам во клубот со своите соиграчи, нашите навивачи и во овој град. Одиме заедно кон нови победи. Напред Црвена Звезда, -порача Кампацо по што се огласи и самиот клуб кој му се заблагодари на играчот кој решил да остане и покрај многуте понуди во изминативе денови, но и дека се работи на тоа големиот борец што поскоро да заигра на мечевите во Евролигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни