Поврзете се со нас

Светски првенства

Камерунскиот селектор го исфрлил Онана од тимот поради дисциплински причини

Објавено

на

Foto:instagram.com/fecafootofficiel

Камерун се надева на позитивен резултат на дуелот со Србија на отворањето на новиот натпреварувачки ден на СП во Катар, но нема да смета на својот прв голман, Андре Онана.

Објавувањето на составите донесе изненадувачка информација дека членот на Интер нема да биде на голот и ќе биде заменет од Девис Епаси.

Француски „РМЦ Спорт“ прв ја објави шпекулацијата дека Онана добил казна од селекторот, а тоа беше потврдено и со составите, а засега единствената информација е дека се работи за дисциплинска казна.

Не е јасно што направил Онана за да добие ваква санкција, па останува тоа дополнително да биде објаснето од селекторот Ригоберт Сонг.

Натпреварот Камерун-Србија започнува од 11 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни