Поврзете се со нас

Светски првенства

Камерунците се големи оптимисти: Ќе ја победиме Србија со 5-0 (ВИДЕО)

Објавено

на

Утрешната програма на Светското првенство ќе биде отворена со дуелот меѓу Србија и Камерун, две селекции кои доживеаа порази во првото коло од Бразил, односно Швајцарија.

Ова го прави мечот да биде посебен, супер значаен за двата тима и ќе биде интересно да се види кој ќе излезе како победник, дали избраниците на Пикси или на Сонг. Камерунците или поточно нивните навивачи се оптимисти и веруваат дека не дека ќе слават туку и дека ќе „испукаат петарда“ во мрежата на нашиот северен сосед.

-Ќе ве победиме во понеделник, ќе ви дадеме пет гола, ќе биде 5:0! Нема повеќе љубов за вас додека не заврши натпреварот, не ве сакаме, -порача еден навивач за „Б92“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни