Поврзете се со нас

НБА

Камерата фати посебен момент: Солзите на Адетокумбо по освоената титула (ВИДЕО)

Објавено

на

Милвоки Бакс по пет децении повторно дојде до врвот во најсилната лига на светот, успех за кој дефинитивно најзаслужен е Јанис Адетокумбо.

Грчкиот репрезентативец од сезона во сезона е се подобар во дресот на Бакс, а токму оваа беше онаа вистинската во која успеа целиот свој труд, пот, напорна работа да ја круниса со освојување на титулата во НБА лигата и признанието МВП за најкорисен играч во финалето против Феникс Санс (4-2).

Овој успех многу му значаше на Јанис кој има поминато многу во животот за да дојде до ова денеска, емоциите го совладаа, а најдобриот момент го фати фантом камерата.

Солзи кои се кажуваат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни