Поврзете се со нас

Одбојка

Камбек на селекторската функција: Миленкоски ќе ја предводи македонската одбојкарска репрезентација

Објавено

на

foto: www.facebook.com/volleyballmkd

Еден од најдобрите македонски одбојкарски стратези, Јошко Миленкоски е именуван за нов селектор на нашата репрезентација.

Миленкоски по пауза од 15 години повторно ќе седне на жешкото столче и ќе го предводи „спартанците“ на предизвиците како што се Европската лига, но и Европското првенство на кое ние сме еден од ко-домаќините заедно со заедно со Италија, Бугарија и Израел.

Јошко долго време е на одбојкарската сцена, има работено во многу клубови во Европа и светот, исто така ја има предводено и селекцијата на Турција.

Во моментов е дел од грчки АЕК со кого пред некое време го освои Купот на Грција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни