Поврзете се со нас

Италија

Камарда дебитираше за Милан, неговата мајка плачеше на трибините (ВИДЕО)

Објавено

на

Милан оствари победа над Фиорентина од 1-0 во средба која освен по трите бода за домаќините ќе биде запаметена по тоа што беше испишана историја во Серија А.

Имено талентираниот Франческо Камарда доби шанса во самата завршница, а со тоа стана најмладиот играч кој заиграл на меч од најсилниот италијански шампионат.

Милан со прва победа од октомври, младиот Камарда испиша историја во Серија А (ВИДЕО)

Ова е ден кој Камарда дефинитивно ќе го памети, но и неговите родители особено мајка му која не можеше да ги сокрие солзите на трибините.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни